top of page
  • Yazarın fotoğrafıİmza Danışmanlığı

İ ve I Harfi İçin İmza Örnekleri ve İpuçları

Güncelleme tarihi: 29 Haz 2023

Kişisel ya da kurumsal imza tasarımlarınız I ya da İ harfi ile başlıyor veya İ ya da İ harfi ile başlayan bir kelime içeriyorsa öncelikle işe harfi tanıyarak başlamanız gerekir. Temelde I harfi bir dikey çizgiden oluşmaktadır. İ harfi ise artı bir nokta ile meydana gelmektedir. Bu noktayı imzanız içerisinde kağıda dokundurduğunuz küçük bir leke şeklinde ifade etmek yerine düz bir çizgi ya da herhangi bir geometrik şekle benzeterek de oluşturabilirsiniz. Bu çizgilerin eğimini, keskinliğini ve birbirlerine olan uzaklıklarını değiştirdiğinizde harfiniz aynı kalmakla beraber görünümü değişebilir.


İ harfi ile ismi başlayanlar imza nasıl atılır?
İ harfi için imza örnekleri ve imza ipuçları

İ ve I Harfi ile başlayan isimlere İclal, İkbal, İlayda, ilknur, İlsu, İmge, İnci, İpek, İsmet, İzel, İzgi, Ilgaz, Ilgın, Iraz, Irmak, Işık, Işıl, Işılay, Itır, İbrahim, İhsan, İlhan, İlker, İmdat, İnan, İrfan, İzzet isimleri örnek verilebilir. Eğer isminiz ya da soyadınız İ veya I harfi ile başlıyorsa her ne kadar çekiminden bu yana yıllar geçmiş olsa da aşağıdaki video imza tasarımınızda sizin için faydalı olabilir. Ayrıca İ ve I harfine benzer formlarda olan harflere ait diğer video dersler de imza tasarımınız için size ipuçları sunabilir. Bu harfler şunlardır: İ ve I harfi için C, J, M, N, O, S, T, U, V. Bu yazıda İmza Danışmanlığı için değil kendi kendinize imza tasarımlarınızı yaparken size rehber olacak ipuçları için beraberiz. Aşağıdaki video da geçmiş yıllarda çekilmiş herkese açık bir video dersten oluşmaktadır. Temel, Profesyonel ya da Kurumsal İmza Danışmanlığı ile bağlantılı değildir.
 

Bununla birlikte, kendi kendinize çalışmak sizin için güçse ve profesyonel bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız kişisel ya da kurumsal İmza Danışmanlığı talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page