top of page
  • Yazarın fotoğrafıİmza Danışmanlığı

İmzanı Neden Değiştirmelisin?

Güncelleme tarihi: 12 Tem 2023

İmzanızı neden değiştirmeli olduğunuzu en iyi siz bilirsiniz. Sebebi bir acı ya da bir ihtiyaçtır. Acıdan kasıt halihazırda kullanılan imzadan herhangi bir sebeple duyulan rahatsızlık, ihtiyaçtan kasıt ise bu rahatsızlığın yarattığı bir çözüm arayışıdır. Şimdi adım adım bu sebepler üzerinde duralım:

İmzanızı değiştirdikten sonra resmi olarak notere giderek onaylatmanız ve/veya kimliğinize eski imzanızın yerine yeni imzanızı ekletmeniz gerekir. Bu konuda ayrıntılı bilgilendirmeyi yetkililerden almanızı öneririz. İmza resmi bir yazı parçası olduğu için istediğiniz gibi değiştiremezsiniz.
İmzanı neden değiştirmelisin?
  • İmzanızı atarken çok zorlanıyor, aklınızda tutamıyor ve her zaman farklı imzalar atıyorsanız imzanızı değiştirmeli ve sürekli kullanabileceğiniz bir imzaya geçiş yapmalısınız. Çünkü imza, hukuki geçerliliği olan bir yazı parçasıdır ve temel hatlarıyla her zaman aynı olmalıdır.

  • İmzanızın bir karalamadan ibaret olduğunu düşünüyorsanız ve imza attıktan sonra bir rahatsızlık hissediyorsanız imzanızı değiştirmelisiniz. Duyduğunuz bu rahatsızlık kendi üzerinizi "karalamış" gibi hissetmenizden dolayıdır. Çünkü imza, adınız ve soyadınızla bizzat sizin onayınızı ifade etmek için vardır ve bu yazı parçası bir nevi kendinizi ifade etme biçiminizdir.

  • İmzanızın çocuksu olduğunu düşünüyor ve sizi yansıtmadığını düşünüyorsanız imzanızı değiştirmelisiniz. Bu düşünce çoğunlukla yaşınız ve mesleğinizden kaynaklanır. Mesleğinizin ilk yıllarında hiç dikkatinizi çekmeyen bu yazı parçası alanınızda ilerledikçe size yeterli gelmeyebilir. İmzanızın görünüşünün sizi rahatsız etmesi, değişen siz ile beraber değişmeyen ve hep çocuk kalan imzanızdan kaynaklanır.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page