top of page
  • Yazarın fotoğrafıİmza Danışmanlığı

U ve Ü Harfi İçin İmza Örnekleri ve İpuçları

Kişisel ya da kurumsal imza tasarımlarınız U ya da Ü harfi ile başlıyor veya U ya da Ü harfi ile başlayan bir kelime içeriyorsa öncelikle işe harfi tanıyarak başlamanız gerekir. Temelde U harfi bir yukarıdan aşağıya ve tekrar yukarıya doğru ilerleyen kıvrımlı çizgi ve bir dik düz çizgiden oluşmaktadır. Bu çizgilerinin eğimini, keskinliğini ve genişliğini değiştirdiğinizde harfiniz aynı kalmakla beraber görünümü değişebilir. Ü harfi ise artı iki noktaya sahiptir. Bu noktayı direkt bir nokta şeklinde yazmakla beraber, çizgi şeklinde de imza içerisinde kullanabilir ve daha kararlı bir imza oluşturabilirsiniz. Böylelikle kolay (pratik) ve güzel (estetik) bir imza atabilirsiniz.


U ve Ü harfiyle başlayan isimler için pratik ve estetik imza örnekleri ve teknikleri
U ve Ü harfi için kolay ve güzel imza örnekleri

U ve Ü Harfi ile başlayan isimlere Ufuk, Uğur, Ulaş, Ulvi, Umay, Umur, Umut, Ural, Uraz, Utku, Uygar, Uzay, Ülkü, Ülker, Ümit, Ünal, Üftade ve Ümmü isimleri örnek verilebilir. Eğer isminiz ya da soyadınız U veya Ü harfi ile başlıyorsa her ne kadar çekiminden bu yana yıllar geçmiş olsa da U veya Ü harfi için hazırlanmış olan aşağıdaki video pratik ve estetik imza tasarımınızda sizin için faydalı olabilir. Ayrıca U ve Ü harfine benzer formlarda olan harflere ait diğer video dersler de imza tasarımınız için size ipuçları sunabilir. Bu harfler şunlardır: U ve Ü harfi için C, Ç, D, H, J, V, Y.

Bu yazıda İmza Danışmanlığı için değil kendi kendinize imza tasarımlarınızı yaparken size rehber olacak ipuçları için beraberiz. Aşağıdaki video da geçmiş yıllarda çekilmiş herkese açık bir video dersten oluşmaktadır. Temel, Profesyonel ya da Kurumsal İmza Danışmanlığı ile bağlantılı değildir.
 

Bununla birlikte, kendi kendinize çalışmak sizin için güçse ve profesyonel bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız kişisel ya da kurumsal İmza Danışmanlığı talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page